Tipy na výlety

Krakonošův ráj = Harrachov 

Nádherná příroda v okolí Harrachova je asi jeho největším pokladem. Objevíte zde kouzlo Mumlavského vodopádu, který je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Krkonošském národním parku. Cestou k parameni Labe můžete obdivovat krásy Krkonoš a podniknete-li výlety podle horských bystřin, budete odměněni krásnými výhledy z horských hřebenů.  České hory a pronájem chaty v Harrachově jsou dobrou volbou pro Vaši dovolenou.

Kam na výlet:

Mumlavské  vodopády padají po celé šířce do hloubky cca 10m a vytvářejí ve skále ze žuly obří kotle, tzv. Čertova oka. Tyto prohlubně byly na žulovém podkladu vyhloubeny díky pohybu vody s oblázky.

 Dostanete se k nim příjemnou procházkou po cestě vedoucí od autobusového nádraží v Harrachově. Od naší chaty jsou vodopády vzdálené cca 2 km. 


V létě pěšky nebo na kole, v zimě na běžkách se vydejte na Jizerku. Od nádraží v Harrachově je značená cesta na Mýtiny a odtud pak pokračujete na Jizerku. Je to krásný výlet Jizerským údolím přes Bukovec, podél řeky Jizery  a říčky Jizerky. Dojdete k Panskému domu, kde se můžete občerstvit v příjemné restauraci. 

Cestou můžete obdivovat krásy Krkonoš a v létě nádherně rozkvetlé louky.

V zimě můžete podnikat výlety na běžkách do celého okolí.

 Nazujete-li běžky u chaty máte to  K prameni Labe - cca 13 km, na Voseckou boudu - cca 8 km, Krakonošova snídaně je vzdálená  přibližně 5,5 km, Ručičky - cca 5 km, horská chata Dvoračky - cca 8,5 km .  Běžkařské tratě jsou po celou zimu dobře upravené a když se zadaří počasí, cestou se můžete kochat krásnými výhledy na Krkonoše.

Harrachov